Сакраменто с невероятен обрат срещу Минесота, всички почетоха Коби

(сн. twitter.com/sacramentokings)
28-01-2020 09:05 | BGbasket.com

Сакраменто направи невероятен обрат при гостуването си на Минесота. След като изоставаха с 14 точки 1:39 минути преди края, „кралете“ се добраха до продължение, където измъкнаха крайния успех със 133:129. Най-резултатен за победителите бе Бъди Хийлд с 42 точки (9 тройки), за домакините близо до трипъл-дабъл с 36 точки, 9 борби и 8 асистенции е Андрю Уигинс.

Двубоят започна с оставяне на топката 8 секунди в задно поле и пропуснато нападение от 24-секунди в знак на уважение към загиналия Коби Брайънт. Играчите на Минесота оставиха топката на линията за изпълнение на наказателни удари – мястото където Коби задмина Майкъл Джордан във вечната ранглиста при реализаторите.

Лука Дончич изведе Далас до победа при визитата на Оклахома със 107:97. Словенецът завърши срещата с 29 точки и 11 борби, а двамата със Сет Къри почетоха паметта на Брайънт и останалите жертви на катастрофата със специални надписи на кецовете си. За Оклахома 21 точки наниза Денис Шрьодер.

Чикаго постигна трудна победа срещу Сан Антонио у дома със 110:109 след куп обрати  в срещата. Зак Лавийн вкара 23 точки за победителите, за съперника с 36 точки и 10 борби е ДиМар ДиРозан. Двата тима също пропуснаха първите 24 секунди от нападенията си заради Коби.

В друг мач, изигран тази нощ, Хюстън надви Юта като гост със 126:117 след рекордни 50 точки на Ерик Гордън. За съперника 36 отбеляза Донован Мичъл, 30 има Боян Богданович.

Кливланд спечели гостуването си на Денвър със 115:100, а играчите на домакините се появиха на терена с екипи с №8 и №24.  Колин Секстън отбеляза 23 точки за победителите, Реджи Джаксън вкара 16 за противниковия тим.