Левски Лукойл прегази Академик Бултекс 99 за старт на Купата

(Снимка: LAP.bg)
06-02-2020 19:41 | Мария Мицова

Левски Лукойл стигна леко до полуфинал за Купата на България, след 115:74 срещу Академик Бултекс 99.

Перфектен мач за “сините“ изигра Чавдар Костов - 8/8 от стрелба и 19 точки за 18 минути на терена. Левски направи и гросмайсторски 33 асистенции.

Още преди Купата от състава на Академик бе освободен Зак Люис, което отново остави пловдивчани в скъсен вид.

Домакините на турнира нямаха особени проблеми да стигнат до убедителния успех, като играеха с настроение и много хъс в нападение. След равностойните първи десетина минути, “сините” взеха преднина още на старта на втория период, и скоростно се откъснаха напред.

Втората четвърт бе взривна за Левски с 36 точки, а Академик успя да реализира само 15, и оттам се получи солидната дистанция от 60:36 на почивка.

60-е точки дойдоха и с 8 тройки за “сините” и цели 19 асистенции за 20 минути.

Разочароващо първо полувреме направи един от основните играчи на Академик, Шакир Смит, без точка и с три лични нарушения за краткото си време на терена.

Левски продължи безпощадно в атака, в средата на третата част се откъсна с 30 точки, а в самото начало на финалния период вече бе реализирал 90 точки!

Академик през цялото време играеше все едно резултатът е равен, без никаква агресия и в двете фази.

Пет минути преди края домакините вече имаха и над 100 в актива си, и без проблеми доиграха финалните моменти.