Асен Николов: Играем трудно срещу Левски Лукойл, проблемът ни беше в защитата

(сн. LAP.bg)
06-02-2020 20:02 | Мария Маринова

Старши треньорът на Академик Бултекс 99 коментира пред BGbasket.com загубата на отбора си от Левски Лукойл на четвъртфинал в турнира Купа България:

„И в предишните мачове срещу Левски Лукойл се видя, че играем трудно срещу тях и те доминират тотално. До 12-13 минута се държахме равностойно, но след това заради късата ни ротация се натрупа умора и отборът на Левски създаде доста лесни ситуации в нападение и се възползва от тях. Проблемът ни беше защитата, като това е проблемът в последните ни няколко мача.

Засега няма промени, ако има, ще се разберат. Със сигурност ще опитаме да привлечем нови играчи, но това не означава, че ще освободим някого. Имаме две свободни места – на Венелин Христов, който е контузен, и на Зак Люис.

За нас задължително е да опитаме да завършим редовния сезон в НБЛ едно или две места по-напред в класирането и да търсим някаква реализация в плейофите.“

Тагове: Асен Николов, Академик Бултекс 99, Купа България