Чавдар Троян спечели дербито със Славия след 61 борби

(сн: BGbasket.com)
16-02-2020 18:42 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа убедителна победа в мъжката А група. В дербито на кръга тимът се наложи над Славия пред собствена публика с 98:72. Домакините водеха през повечето време, но голямата разлика се получи най-вече след силна трета част. С днешния успех те взеха предимство в директните мачове срещу този съперник, което може и да е решаващо за класирането преди плейофите.

Най-сериозното предимство на тима от Троян бе в подкошието, където той овладя 61 борби срещу 34.

След този двубой Чавдар Троян е с баланс 11-5, а след седмица гостува на Видабаскет. Славия е с 9-6 и посреща Рилски спортист -2.

Двубоят започна кош за кош, но след по-стабилни изяви в подкошието, след десет минути игра баскетболистите на Лъчезар Диков бяха напред с 26:18. Водени от разигралите се Райко Дундалов и Тодор Колев, домакините направиха серия от 11:3 в началото на втория период и се откъснаха в резултата. В последните близо пет минути на полувремето обаче те така и не успяха да отбележат кош от игра, Славия се възползва и на почивката намали изоставането си на 38:43.

Въпреки моментния спад в играта си, Чавдар Троян стартира ударно след паузата със серия от 16:3. Домакините демонстрираха изключително висока резултатност през цялата трета част и след края й вече водеха със 79:53. В оставащото време мачът бе сравнително равностоен, като троянци нямаха проблем да спечелят убедително.

Най-резултатни за победителите с по 27 точки бяха Райко Дундалов (18 борби) и Станислав Славейков. С 16 точки е Тодор Колев, а 11 добави Георги Дамянов.

За Славия Кристиян Георгиев се отчете с 20 точки, 14 има Петър Христов.