Нова убедителна победа на Септември 97 с 45 точки на Какогиани

(сн. BGbasket.com, архив)
22-02-2020 12:12 | BGbasket.com

Септември 97 взе втора победа във Втора петица при жените, като се наложи над Черно море Одесос като гост със 106:79.

В началото на февруари момичетата на Борислава Мандур тръгнаха силно в новия етап от първенството с успех над НСА, а сега затвърдиха добрите впечатления с още един убедителен резултат. Това бе и най-резултатната победа на Септември в елита в последните пет сезона.

Константина Какогиани записа личен рекорд при жените с 45 точки, 21-38 от стрелба. Това бе и петият ѝ мач с 30 и повече през сезона.

Най-младият тим в шампионата - Черно море - се държа в първия четвърт час от двубоя, и с добра серия дори спечели първата четвърт. След това обаче Септември пое тотално контрола върху срещата, до почивката взе аванс от 48:34, и със силна трета четвърт реши нещата в своя полза.

Преди финалния период разликата бе вече 25 точки, стигна до 30 в средата му и двубоят се доигра за оформянето на крайното
Доминацията на Септември в подкошието бе огромна, като оттам дойдоха 90 точки.

Константина Какогиани добави към своите 45 точки и 7 асистенции и 7 откраднати топки. Виолета Григорова добави 25 точки и 10 борби, Кристина Захариева - 10 точки и 11 борби.

За Черно море 15 реализира Магдалена Маринова, а 14-годишната Мадлен Морарова и 15-годишната Каломира Пенчева добавиха по 11.