Монтана 2003 си изкара яда на Локо Стара Загора

(сн. LAP.bg, архив)
22-02-2020 15:02 | BGbasket.com

Монтана 2003 взе успокоителна победа над Локомотив Стара Загора след подновяването на играта в женското първенство с 94:40.

След загубения финал за Купата на България и поражението също от Берое в Адриатическата лига, Монтана се нуждаеше от успеха и го постигна с очаквана лекота.

Макар и без капитана си Димана Макариева, домакините нямаха никакви проблеми и решиха рано-рано мача.

Те започнаха със 7-0, а основните състезателки на Стефан Михайлов играха по двайсетина минути.

Още на почивката разликата бе съкрушителна - 50:18, а след това вече за по-младите монтанчанки остана да довършат задачата.

25 точки и 7 борби за 22 минути отчете Христина Иванова, 15 вкара Евгения Нацкина, а всички 11 появили се в игра се разписаха.

Бившата баскетболистка на Монтана Дебора Филипова бе най-добра за Локомотив с 22.