Шумен спечели редовния сезон в А група

(сн. shumenbasket.org)
23-02-2020 18:35 | BGbasket.com

Шумен спечели редовния сезон в мъжката А група. По-опитният тим не допусна изненада срещу младия състав на ЦСКА и пред собствена публика спечели с 87:65, с което вече е с баланс 16-2 и няма как да бъде изместен от първата позиция преди плейофите. За момента столичани са пети с баланс 3-13. Дебют за мъжкия отбор на Шумен направиха 16-годишният Даниел Колев и 15-годишният Деан Йорданов.

Баскетболистите на Янко Янков почиват в следващия кръг, тъй като са с мач повече, докато за „червените“ предстои домакинство на Славия.

Шумен на практика си свърши работата още преди почивката. Тимът започна много силно мача и след десет минути игра водеше с 32:13. Малко след началото на втория период домакините направиха серия от 13:0, като след първото полувреме вече бяха напред с 49:25.

След паузата армейците стартираха с 8 безответни точки, но след това Шумен отново увеличи разликата и преди заключителния период водеше със 70:47. В оставащото време тимът нямаше проблем да задържи аванса си и да спечели.

Николай Николов бе най-резултатен за победителите с 24 точки, с 14 е Виктор Серафимов, а 13 добави Александър Кръстев.

За ЦСКА над всички с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби бе Николай Стефанов.