Монтана 2003 не успя да вкара 50 и загуби последното гостуване от редовния сезон

26-02-2020 20:33 | BGbasket.com

Загуба регистрира Монтана 2003 в последното си гостуване от редовния сезон в Адриатическата лига.

Без капитана си Димана Макариева, останала у дома с вирус, българският тим отстъпи на лидера в класирането Цинкарна Целе с 47:69.

За втори път този месец, Монтана не успя да мине границата от 50 точки и така регистрира четвърто поражение в Адриатическата лига за сезона. В последната си среща в редовния сезон момичетата на Стефан Михайлов играят срещу Будучност у дома. Финалният кръг ще разпредели и позицията на Монтана в Топ 4 преди Финалната четворка.

Мачът стартира ударно за Целе, с 6-0, а две минути преди края на първата част разликата вече бе двуцифрена в полза на домакините.

Още преди средата на втория период словенският състав се откъсна с 20 напред, за да направят аванса си твърде голям.
До почивката Цинкарна Целе отбеляза 43 точки, само срещу 17 в актива на Монтана.

Българският тим бе натрупал 16 грешки за едно полувреме, а изостана сериозно и под коша - и в реализираните точки и в борбата.

Второто полувреме бе спечелено от Монтана, но огромната разлика нямаше как да бъде наваксана.

Матеа Тавич завърши с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции, 12 точки, но и 6 грешки записа Тина Требец.

Мария Костуркова завърши с 10 точки и 5 борби за Цинкарна Целе.