Дамян Минков нанесе първа загуба на Секулович в БФБ е-баскет лигата

21-05-2020 12:28 | BGbasket.com

Баскетболистът на Академик София Дамян Минков нанесе първо поражение на центъра на Балкан Михайло Секулович в БФБ е-баскет лигата.

Крилото на Студентите, който е и незименна част от представителните гарнитури за подрастващи на България, поведе на черногорския си съперник в 1/8-нафиналите на БФБ е-баскет лигата след успех със 120:112 в първия мач от серията. Секулович си върна в следващия двубой със 124:98 и така трети мач ще излъчи четвъртфиналиста в турнира.

С победа в Топ 16 стартира Александър Матушев от Ямбол. Топ-реализаторът на тима край река Тунджа поведе с 1-0 в серията си на Виктор Ангелов с Левски Лукойл след 100:74.

Ясен Милов, който играе с Академик София вече губи от от Душан Олуич, който спечели първия мач със 120:103.

От битката за призовите места отпадна Димитър Генов от ЦСКА. Преминалият през школата на Славия юношески национал загуби двата си мача срещу Джеди Мастърс на Кай Шаленберг съответно със 116:133 и 103:142.

В друг осминафинал Виктор Онудиуе с Берое отстрани Мартин Папулидис с 2-0 (126:100 и 121:89).

Днес в ефира на ТВ1 феновете ще могат да гледат мача на Балкан на Александър Везенков срещу състезателя в Първа Бундеслига Джарел Райшел.

В петък в студиото на ТВ1 ще гостува треньорът на ЦСКА в А група и при юношите Теди Буков.