Барса-Баскония е големият финал в Испания

29-06-2020 10:10 | BGbasket.com

Барселона ще срещне Баскония на 30 юни, вторник, в битка за титлата на Лига Ендеса в Испания.

Двата отбора ще спорят за четвърти път за трофей, като за Барса това е 28-и финал, с 15 титли. Баскония е била на финал осем пъти с три успешни, за последно игра за титлата през 2018-а.

Барселона отстрани Сан Пабло Бургос с 98:84, с 18 точки от Никола Миротич и фамозно представяне на Тома Юртел – 14 точки, 11 асистенции и 20 коефициент.

До почивката мачът вървеше равностойно, 43:41 след 20 минути, но в първите три минути от второто полувреме каталунците направиха серия от 8-0, за да наложат волята си. Оттам повече Барса не загуби контрол и постепенно направи аванса си двуцифрен, за да доиграе сравнително спокойно двубоя.

Очаквано, вторият полуфинал бе същинската драма, като Баскония победи със 75:73 Валенсия.

Джордан Лойд пропусна тройка със сирената за Валенсия. Зоран Драгич с 21 точки и Торнике Шенгелия със 17 бяха в основата на успеха. Сам Ван Росъм записа 14 за Валенсия.