Баскония триумфира в Испания след епичен финал (видео)

(сн. facebook.com/ACBCOM)
01-07-2020 09:35 | BGbasket.com

Баскония е новият шампион на Испания при мъжете. В изключително оспорван и драматичен финал тимът надви Барселона с 69:67.

Титлата бе първа от десет години насам за баскетболистите на Душко Иванович, като и през 2010 г. те победиха именно каталунците. Барселона не е печелил шампионата през последните шест сезона.

Съставът на Светислав Пешич водеше с 39:33 на почивката, но шест минути след началото на второто полувреме Баскония обърна при 47:43. До края играта бе доста равностойна, като крайният изход на мача не бе ясен до последно. През последните пет минути обаче Барселона остана без звездата си Никола Миротич, който седна на пейката за пет лични нарушения.

Големият герой за победителите бе Лука Вилдоса, който отбеляза победния кош три секунди преди сирената след дълъг пас на Акиле Полонара. След това Кори Хигинс получи шанс да донесе трофея на своя тим, но стрелбата му от тройката бе неточна.

Вилдоса бе и най-резултатен за победителите със 17 точки, което му донесе и приза MVP на финала. Торнике Шенгелия добави 14 точки, докато с 11 е Илиман Джоп.

За Барселона рекордни за сезона 21 точки отбеляза Тома Йортел, Кори Хигинс вкара 14.

Тагове: Лига Ендеса, Баскония, Барселона