Бронз за Черно море Тича при юношите U19

(сн. Павел Костадинов, BGbasket.com)
26-07-2020 14:35 | BGbasket.com

Черно море Тича спечели бронзовите медали на финалния турнир за юноши U19 във Варна. В последния си мач от надпреварата тимът се наложи над БУБА Баскетбол с 89:76, след като преди година именно тези два отбора играха финал при 19-годишните. Тимът от София остана без медал за първи път от четири сезона, след като в предишните три триумфира с титлата в тази възраст.

В спор за трофея по-късно един срещу друг ще се изправят Академик София и Тунджа Ямбол.

„Моряците“ започнаха срещата със серия от 12:2, а малко след това разликата в тяхна полза достигна 11 точки. Те обаче направиха някои грешки, столичани се възползваха и след десет минути игра намалиха изоставането си на 19:23. Варненци поддържаха крехък аванс през втория период, но на почивката той бе намален само на точка – 40:39.

Играещият много силно до момента Лъчезар Тошков изведе БУБА напред за първи път в мача в началото на второто полувреме. Брат му Константин обаче получи травма в глезена, но стисна зъби и се завърна в игра. Последваха няколко смени на водачеството, а след силни финални минути на частта, преди решителните десет минути Черно море водеше с 63:59.

Домакините започнаха последната четвърт със седем поредни точки, дело на Мартин Йорданов и Берк Мехмед, което принуди Мануел Марков да вземе прекъсване. В оставащото време варненци успяха да удържат аванса си и не дадоха шанс на съперника си да се върне в мача. В края разликата стана още по-голяма, като двамата треньори пуснаха в игра всички свои състезатели.

БУБА така и не намери противодействие срещу изигралия много силен мач Мартин Йорданов, който завърши с 34 точки и 7 борби. Берк Мехмед се отчете с 15 точки, а 14 точки, 12 борби и 8 асистенции има Михаил Молдов.

За съперника над всички с 24 точки бе Лъчезар Тошков, Денис Камбуров записа 16 точки и 7 борби, а 14 точки добави Константин Тошков.