Левски и Академик Бултекс 99 останаха в спора за петата позиция при момчетата U13

01-08-2020 17:09 | BGbasket.com

Левски и Академик Бултекс 99 ще играят за петото място на Държавното първенство за момчета U13 в Ямбол, след като спечелиха днешните си мачове.

Столичният тим постигна драматичен успех срещу Балкан с 58:55. Резултатът след първата четвърт бе 16:16, след което двата отбора си размениха по едни период и решителните десет минути започнаха при ново равенство – 45:45. До края мачът бе много успорван, като Левски все пак успя да спечели.

Академик Бултекс 99 спечели доста по-убедително мача си срещу Рилски спортист, побеждавайки го със 75:53. Пловдивчани поведоха с 21:12 още след десет минути игра, като след това взеха и останалите части в мача.

Загубилите днешните срещи Балкан и Рилски спортист ще играят утре за седмицата позиция на шампионата.