Асеновец 2005 не пусна кош цяла четвърт и си тръгва със седмо място при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
02-08-2020 10:51 | BGbasket.com

Асеновец 2005 победи Левски с 65:43 в мача за седмо място от финалите на държавното първенство за момичета U16 в Русе. Това беше последната среща на отборите, а куриозен е фактът, че момичетата на Диан Гочев не допуснаха точки в коша си през цялата първа част.

След серия от 17:0 в първата десетка Левски спечели втория период, но не успя да настигне съперника си. През цялото второ полувреме Асеновец поддържа комфортна преднина, за да изведе мача до победа.

Дилек Хайрула записа 13 точки за победителките, а с 12 плюс 9 борби се включи Гергана Маданкова.

За Левски с 16 точки и 12 борби се отличи капитанът Маргарита Иванова.