Черно море Тича е безапелационен шампион за момчета U13

02-08-2020 16:45 | BGbasket.com

Черно море Тича е шампион на България за момчета U13. Във финала на държавното първенство в зала „Диана“ в Ямбол момчетата на Георги Бакалов победиха домакина Тунджа с резултат 84:55. Варненци бяха категорично по-силни и водиха през целия мач, за да стигнат до титлата.

След силна серия в края на първата част Черно море дръпна напред при 18:6. До почивката тимът запази комфортна преднина, за да стигне до 32:18. Много силна трета четвърт изстреля „моряците“ далеч напред за 59:33, а до края те запазиха стабилен аванс, който в края се доближи до 30 точки.

Росен Панайотов, Кристиян Мучев и Станислав Колев отбелязаха по 17 точки за победителите, а за Тунджа с 20 завърши Н. Нанков, а с 15 се включи М. Шопов.