Индивидуални награди при момичетата U16

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

02-08-2020 19:23 | BGbasket.com

Радина Илиева от шампиона Рилски спортист бе избрана за Най-полезен играч на Държавното първенство за момичета U16, което завърши днес в Русе. Тя имаше ключов принос за успеха на нейния тим във финалния мач срещу домакина Дунав, като завърши срещата с 20 точки и 7 борби.

14-годишната нейна съотборничка Моника Борисова получи отличието за Най-много отнети топки, като се отчете средно с по 5.7 на мач.

Най-добър реализатор на турнира стана баскетболистката от бронзовия медалист Доростол Деана Стояновска, която бе ключова фигура в своя тим през целия турнир и записа средно по 26.3 точки.

Маргарита Иванова от Левски спечели приза за Най-добър борец, като овладя средно по 13 борби на среща.

Най-добър подавач стана Виктория Тодорова от състава на Дунав Русе с по 4.4 асистенции на двубой.

Цялата фотогалерия от награждаването може да намерите ТУК.

Тагове: Финали за момичета U16