Три от три за БУБА и Черно море, Несебър с две победи още в играта

10-08-2020 20:54 | BGbasket.com

С по три поредни победи са вече отборите на БУБА и Черно море в група В от финалите за момчета U16 в Пловдив. С два успеха в днешния ден, Несебър продължава да се бори за място в четворката, като утре има шанс да измести един от лидерите, които играят помежду си във вторник рано сутринта.

Несебър има мачове със Славия и Черно море, като всеки от трите водещи състава в групата - двата морски тима и БУБА, могат да продължат.

БУБА се наложи над Славия с 83:69, въпреки сериозния отпор до почивката. Със 16 точки и 11 се отличи Иван Мутафчиев, 16 реализира и Данаил Владовски. Виктор Митов вкара 18 с 9 борби за Славия.

"Белите" регистрираха поражение и от Черно море с 42:79 следобед, с което загуби и теоретичните си шансове да продължи. Варненци биха и ЦСКА по-рано през деня със 68:55 с 19 точки от Кристиян Попов и 16 от Мерт Адем. 20 за ЦСКА отбеляза Александър Александров.

БУБА имаше труден втори мач за деня и със силна трета част пребори Рилски спортист с 68:64. Стефан Гогев със 16 точки бе най-резултатен за столичани, а невероятен мач направи Христо Бъчков и за малко да донесе успех на Рилецо с 22 точки и 25 борби, 5 чадъра и 4 откраднати топки.

Сутринта обаче Рилски загуби със 60:80 от Несебър и така също и математически отпада от битката за полуфинал. Георги Стоянов завърши с 25 точки, 10 борби, 7 откраднати топки, 6 асистенции за победата на Несебър. Борислав Борисов вкара 25 за самоковци, а Бъчков пак отчете дабъл-дабъл със 12 точки и 17 борби.

В един от ключовите мачове за деня, Несебър победи с 82:76 ЦСКА със силна втора четвърт. Иначе мачът до последно бе много оспорван, столичани намалиха само до четири изоставането си малко преди финала, но Несебър издържа.

Нов много добър двубой направи Ярослав Никонов с 26 точки, 29 за ЦСКА вкара Мартин Русев, Алесандър Александров се отчете с 19 и 17 борби.