БУБА е финалист при момчетата U16

12-08-2020 20:45 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол се класира за финала на Държавното първенство за момчета U16, което се провежда в Пловдив. Във втория полуфинал днес тимът се наложи над домакина Академик Бултекс 99  с 94:80 най-вече след силна втора четвърт и по-малко грешки от съперника. Този двубой също започна с минута мълчание в памет на легендарния треньор Иван Колев.

В спора за трофея утре БУБА ще има за съперник Балкан, докато Академик ще се изправи срещу Черно море Тича в мача за бронзовите медали.

Балкан U16 ще играе за титлата след обрат срещу миналогодишния шампион

Софиянци поведоха с 8:3 в началото на срещата, но домакините отвърнаха с 12 безответни точки и бързо стигнаха до пълен обрат. БУБА обаче бързо се съвзе и след десет минути игра изоставаше само с точка при 19:20.

Въпреки равностойното начало, вторият период премина изцяло под диктовката на гостите. Академик успя да отбележи едва 9 точки в него и на почивката съперникът му водеше с най-голямата разлика до момента – 45:29.

Преднината на БУБА достигна 23 точки след паузата, но преди решителната четвърт домакините намалиха изоставането си при 40:56. Интригата се върна през последната част, тъй като Академик на няколко пъти успяваше да свали разликата само на 4-5 точки. Столичани обаче не допуснаха пълен обрат и отново поведоха с двуцифрен аванс, който запазиха до края.

В основата на успеха за победителите бе капитанът Владимир Маринов, който вкара 5 тройки и завърши срещата с общо 35 точки и 8 борби. Стефан Гогев отбеляза 19 точки, а 14 има Никола Кольов.

За Академик Бултекс 99 Калоян Колчев бе най-резултатен с 22 точки. С 16 е Йоанис Кикрилис, Кръстомир Михов вкара 15, Даниел Георгиев записа дабъл-дабъл от 11 точки и 17 борби, докато Марио Боянов добави 10 точки.