Невероятен Денвър елиминира и Клипърс, Маями поведе във финала на изток след трилър

16-09-2020 09:36 | BGbasket.com

Приказката на Денвър в плейофите на НБА продължава. Тимът стигна до финалите на западната конференция, след като в решителния седми мач победи един от фаворитите Лос Анджелис Клипърс със 104:89 след по-силно второ полувреме.

Денвър изоставаше с 1-3 в полуфиналната серия, но успя да направи обрат за 4-3, точно както и срещу Юта на четвъртфиналите. Нито един друг отбор в историята не е правил подобно постижение в един сезон.

Защитата на Клипърс така и не успя да се справи с Джамал Мъри, който стана най-резултатен за отбора си с 40 точки. Много силен мач изигра и Никола Йокич, завършил с трипъл-дабъл – 16 точки, 22 борби и 13 асистенции.

За съперника с 20 точки се отчете Монтрез Харъл, с 14 е Кауай Ленард.

На изток тази нощ вече започна финалната серия, като Маями спечели първия мач срещу Бостън със 117:114 след продължение.

Двубоят премина през няколко обрата. „Келтите“ водеха през цялата последна четвърт, дори и с двуцифрена разлика, но в самия край Маями успя да изравни и да прати мача в добавено време, където измъкна победата. Бам Адебайо стана герой за своя тим, след като в последните секунди на продължението успя да блокира стрелба на Джейсън Тейтъм.

Горан Драгич се отчете с 29 точки и 7 борби за победителите, 22 добави Джей Краудър.

За Бостън над всички с 30 точки и 14 борби бе Джейсън Тейтъм, Маркъс Смарт вкара 26.