Титла за Коби: Лейкърс е шампион за 17-и път в историята си (видео)

12-10-2020 08:48 | BGbasket.com

Лос Анджелис Лейкърс е новият шампион в Националната баскетболна асоциация. В годната, в която „езерняците“ загубиха легендата си Коби Брайънт, Леброн Джеймс изпълни обещанието си към своя голям приятел и върна трофея в Ел Ей.

Лейкърс спечели финалната серия с Маями с 4-2 победи, след като взе убедително последния мач от нея тази нощ със 106:93. Тимът си свърши работата още до почивката, когато имаше аванс от 28 точки. „Горещите“ заличиха част от пасива си в края, но без шанс за пълен обрат.

Трипъл-дабъл за шампионите направи Леброн Джеймс – 28 точки, 14 борби и 10 асистенции. По 19 точки имат Антъни Дейвис (15 борби) и Ражон Рондо.

За Маями в игра се завърна Горан Драгич, а най-резултатен с 25 точки и 10 борби бе Бам Адебайо.

Джими Бълтър и Джей Краудър вкараха по 12 точки.

Лос Анджелис Лейкърс изравни постижението на големия си съперник Бостън Селтикс по брой титли в НБА, като и двата тима вече имат по 17.