Локомотив 2020 с първа победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
12-10-2020 22:51 | BGbasket.com

Локомотив 2020 записа първа победа в ББЛ А група за новия сезон. В среща, изиграна тази вечер в залата на ЧСУ Свети Георги, тимът надви НСА с 81:72, след като водеше през повечето време. Любопитното е, че старши треньорът на Локомотив Антон Диков също влезе в игра и престоя на терена близо 17 минути.

След този двубой днешните съперници са с баланс 1-1. След седмица Локомотив се изправя срещу Политехника, докато НСА ще има за съперник ЦСКА.

Двата тима не спряха да си разменят водачеството през цялата първа четвърт, а след десет минути игра резултатът отново бе равен – 16:16. Локомотив взе леко предимство през втория период и на почивката поведе с 39:33.

След паузата символичните гости в мача стартираха със серия от 12:2 и се откъснаха напред, но НСА бързо изравни играта и преди заключителната част свали разликата само на 4 точки. Авансът на Локомотив отново стана двуцифрен през последната четвърт, като до края тимът не изпусна водачеството си.

За победителите Васил Михайлов завърши със 17 точки и 9 борби. По 15 отбелязаха Самуел Франсис и Антон Диков, а с 14 точки и 13 борби се отчете Борис Матраков.

За НСА Виктор Серафимов бе над всички с 31 точки, 11 вкара Даниел Милчев.