Монтана 2003 овладя 71 борби при категоричен старт в А група

(сн: БФБ, архив)
17-10-2020 16:31 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с убедителна победа новия сезон в женската А група. Тимът очаквано не срещна затруднения срещу по-неопитния тим на Шампион 2006 и спечели мача на свой терен с 89:39. За първи път след тригодишната пауза, в родното първенство играха чужденки, като за момента Монтана е единственият тим, който има такива в състава си.

Домакините доминираха по всички показатели, като най-сериозното им предимство бе в подкошието, където те овладяха 71 борби срещу 30 за опонента си.

В следващия кръг Монтана гостува на Черно море Одесос, докато Шампион е домакин на Берое Стара Загора.

Домакините започнаха мача със серия от 17:1, а съперникът им се разписа от игра повече от пет минути след началото. Монтана си осигури солиден аванс още след първата четвърт, която спечели с 26:7, а на почивката вече бе напред с 48:15.

Ситуацията не се промени и след паузата, баскетболистките на Стефан Михайлов продължиха да трупат преднина и преди последната четвърт тя достигна 44 точки. Единствено през заключителната част Шампион успя да запише двуцифрен точков актив, но разликата така и не падна под 40 точки.

И двамата треньори пуснаха в игра всички свои баскетболистки, а най-резултатна за победителите бе Дебора Филипова с 18 точки и 7 асистенции. С дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби се отчете Акела Майзе, а 10 точки отбеляза Христина Иванова.

За Шампион 2006 нито една състезателка не завърши с двуцифрен актив, а над всички бе Микаела Дамянова с 9 точки и 8 борби.