Славия без проблеми срещу Черно море след серия от 26:0 на старта

17-10-2020 20:13 | BGbasket.com

Славия започна с победа новия сезон в женската А група. В среща, изиграна в столичната зала „Триадица“, по-опитният тим на домакините очаквано надви младия състав на Черно море Одесос с 87:43.

„Белите“ се откъснаха в резултата още на старта, започвайки мача със серия от 26:0. Ключов се оказа и големият брой грешки на варненки – 39, срещу 14 за опонента им.

В следващия кръг Славия гостува на Академик Пловдив, докато още утре за Черно море Одесос предстои мач в Монтана.

Домакините започнаха мача със серия от 26:0, като съперникът им успя да се разпише едва в последната минута на частта и да намали изоставането си на 4:26. Вторият период бе малко по-равностоен, но на почивката преднината на Славия отново бе внушителна при 43:16.

Баскетболистките на Силвия Пеева продължиха да увеличават аванса си и след паузата, а последната четвърт започна при 64:31 в тяхна полза. Те не изпуснаха инициативата до края и спечелиха още по-убедително.

Патриция Балова бе най-резултатна за победителите с 14 точки. След повече от година извън игра Цветомира Шаренкапова се завърна на терена с 12 точки, а 10 добави Валентина Веселинова.

За Черно море Одесос 25 точки, 16 борби, но и 9 грешки има Зехра Салим, като тя е единствената за тима си с двуцифрен точков актив.