Ямбол -2 с нова победа в ББЛ А група, успешен старт за Перущица

(сн. ББЛ)
18-10-2020 18:56 | BGbasket.com

Ямбол -2 записа втора поредна победа от началото на сезона в ББЛ А група, като продължава без загуба в регион Юг на шампионата. Участието си в надпреварата днес стартира и тимът на Перущица, който бе домакин на двата мача и също спечели първата си среща.

В първия мач за деня съставеният от юноши Ямбол -2 се наложи над Несебър с 92:71, след като не изпусна водачеството нито веднъж през целия мач. Отборът на Стойо Чолаков дръпна с 26:15 още след десет минути игра, а след равностойна втора четвърт, на почивката преднината му бе 13 точки. След паузата ямболии отново вдигнаха оборотите и разликата в тяхна полза надхвърли 20 точки, като през последната част мачът се доиграваше.

С дабъл-дабъл за победителите от 26 точки и 10 борби се отчете Златомир Дончев, Георги Герганов наниза 25 точки (7 борби), Пламен Илиев завърши с 18 точки, а 12 точки и 7 асистенции има Николай Нинов.

За Несебър над всички с 20 точки бе Стоян Милчов, Димитър Найденов добави 17, с 13 точки, 7 борби, 6 асистенции, но и 9 грешки е Даниел Димитров, а 11 точки и 11 борби записа Ростислав Алексов.

След като почиваше в предния кръг, днес Перущица спечели първия си мач срещу Академик Пловдив -2, постигайки обрат за 94:84. Пловдивският тим дръпна с 27:19 след десет минути игра, но Перущица изигра силна втора четвърт и на почивката вече бе напред с 3 точки при 46:43. Въпреки лошия си процент при стрелбата от тройката, домакините компенсираха при останалите показатели и продължиха да увеличават разликата в своя полза, като преди последната част водеха със 70:56. Последната част бе сравнително равностойна, като Перущица нямаше проблем да удържи водачеството и да спечели.

В основата на успеха за домакините бе Петър Извевков, който игра без смяна и завърши с 40 точки и 12 борби. Петър Итов вкара 19 точки, 12 има Калоян Бойчев, а с 11 точки и 11 борби е Стоян Итов.

За Академик много силно игра Марио Боянов, който се отчете с 30 точки и 13 борби, Кръстомир Михов добави 14 точки.