Положително начало за Монтана 2003 в Адриатика

21-10-2020 18:57 | BGbasket.com

Монтана 2003 си тръгна с победа от Белград в първия си мач от сезона в Адриатическата лига. Момичетата на Стефан Михайлов се наложиха над Партизан със 62:43.

Първата среща на монтанчанки от евротурнира бе отложена, след като голяма част от тима бе поставен под карантина.

През уикенда Монтана взе лека инерция с първата си среща от А група-жени и продължи в сръбската столица.

Началото бе силно за българския отбор, който спечели спокойно първата четвърт. Партизан стопи част от изоставането си във втората, след около три минути без кош от игра на съперника. До почивката обаче Монтана пак водеше комфортно с 35:26.

Второто полувреме бе още по-нискорезултатно, а Монтана контролираше нещата, като позволи само 17 точки на противника.

Четири от Монтана имаха двуцифрен актив, а Снежана Алексич бе много близо до трипъл-дабъл - 13 точки, 9 борби и 7 асистенции. По 14 реализираха Христина Иванова и Акела Майзе, 12 вкара Димана Георгиева.