Левски Лукойл категоричен у дома за 3/3

25-10-2020 19:02 | BGbasket.com

Левски Лукойл записа трета победа от три мача до момента в сезона на Националната баскетболна лига. Като домакин в зала „Триадица“ в София тимът надви Академик Пловдив с категоричния резултат 108:84. За гостите това беше втора загуба, като те имат и една победа до момента. В следващия кръг Левски Лукойл гостува на Ямбол, а Академик – на Берое.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Първата четвърт на мача премина доста равностойно, с минимален превес в полза на домакините, които в края ѝ водеха с 18:17. Равностойната игра продължи на почивката, но Левски Лукойл малко по малко налагаше темпото си, на моменти повеждайки с над 10 точки. В крайна сметка на почивката пловдивчани сведоха изоставането си до 5 точки за 40:45.

Домакините продължаваха да водят и до средата на третата четвърт успяха да направят аванса си двуцифрен, но този път той се запази до края ѝ за 75:62. Домакините продължиха със силното нападение до края, което им позволи да контролират играта и да стигнат до трицифрен брой точки.

Победителите имаха предимство в процентите за стрелба за от игра и от наказателната линия. Те вкараха цели 14 тройки от 28 опита, което обяснява високата им резултатност в мача. Те имаха предимство и в борбата (41:28) и асистенциите (30:22).

Петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив за Левски Лукойл. От пейката Венцислав Петков наниза 25 точки (5 тройки) и подаде 7 асистенции. С 24 точки и 7 борби завърши Чавдар Костов, а 18 плюс 10 регистрира Данило Тасич. За отбора не играха контузеният Йордан Минчев и Асен Великов, който също има проблеми.

За Академик Йере Вучица записа 23 точки и 8 борби, а 10 вкара Васил Бачев. За отбора в игра се завърна Обрад Томич, а дебют направи Александер Гюнтер, който обаче беше в игра по-малко от две минути.