Първа победа за ЦСКА, Правец обърна Фаб Файв

(сн. ББЛ)
27-10-2020 09:01 | BGbasket.com

ЦСКА записа първа победа в западния регион на ББЛ А група. В среща, изиграна в столичната зала „Свети Георги“, армейците надвиха Политехника със 77:67. В другия мач вчера в зала „Триадица“ Правец обърна Фаб Файв за 68:54.

ЦСКА и Политехника изиграха много равностойно полувреме, което завърши при равенство – 35:35. След нови размени на водачеството, „червените“ направиха силна серия в края на третата четвърт и поведоха с 8 точки разлика, като до края не изпуснаха водачеството си.

Виктор Маргаритов завърши с 18 точки, 6 борби и 6 асистенции за победителите, Стоян Кайнаров вкара 17 точки, 14 и 9 борби има Георги Шаламанов, а 11 добави Димитър Генов. За Политехника най-резултатен бе Георги Михайлов с 31 точки, 11 отбеляза Найден Найденов, а с 10 се отчете Йордан Георгиев.

В другия мач Фаб Файв водеше с 37:29 на почивката, а в средата на третата част дръпна и с 10 точки, което бе най-голямата разлика в негова полза. Последваха обаче силни минути за съперника, като преди последната четвърт той стопи пасива си само на 2. Правец стигна до пълен обрат още в началото на решителния период, който спечели с 23:7 и така си осигури успеха в срещата.

Данаил Христов завърши с 19 точки и 10 борби за победителите, а дабъл-дабъл има и Павлин Ганчев – 14 точки и 19 борби. Тодор Колев добави 17 точки. За Фаб Файв над всички с 23 точки бе Ангел Пейчинов, Спас Николов наниза 12.