Берое вкара 17 тройки за първа победа в Балканската лига

17-11-2020 19:41 | BGbasket.com

Берое записа първа победа в Балканската лига през новия сезон. След двете поражения на старта, днес тимът надви като гост черногорския Ибър Рожае с 94:88 след силна трета четвърт. Тимът от Стара Загора отбеляза впечатляващите 17 тройки, от които 8 на американския гард Брейди Роуз, като именно това бе решаващо за крайния изход на срещата.

В този двубой Берое отново бе без тримата си национали – Николай Стоянов, Станислав Ваклинов и Павел Маринов. Следва ден пауза за отбора от Стара Загора, който заминава за Северна Македония за мачове срещу ТФТ и Куманово 2009 на Георги Боянов.

Българският тим започна мача със серия от 12:3, но след това съперникът му взе инициативата и в края първата част почти стопи пасива си - 22:23. В началото на втория период Ибър стигна до пълен обрат, като поддържаше аванс от няколко точки и на почивката бе напред с 53:50.

След паузата баскетболистите на Любомир Минчев показаха различно лице. Те бързо си върнаха водачеството и преди заключителната четвърт вече преднината им бе двуцифрена – 76:66. До края те не позволиха на съперника си да се върне в мача и спечелиха.

Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите със своите 32 точки. Симеон Илиев също изигра силен мач и завърши с 18 точки, като имаше само един пропуск при стрелбата. Кейлъб Бишъп се отчете с 15 точки, 10 има Костадин Лазаров.

За Ибър Рожае Елвис Чекич вкара 21 точки, с 19 е бившият гард на Балкан Амин Хот. Неманя Симович вкара 14, а 12 добави Елдин Хуремович.