Берое Стара Загора с драматична първа загуба в Адриатическата лига

19-11-2020 20:39 | BGbasket.com

Берое Стара Загора претърпя първа загуба за сезона в Адриатическата лига. Баскетболистките на Таня Гатева отстъпиха като гост на действащия шампион Будучност с 69:78. Те наваксаха 17 точки пасив в края на мача, но въпреки това не успяха да обърнат развоя му. В този двубой „зелените“ бяха без двете си нови чуждестранни попълнения – Матея Тавич и Сара Бут.

След тази среща Берое Стара Загора е с баланс 3-1, а през следващата седмица приема Партизан у дома.

Българският тим поведе с 10:4 на старта на мача, но съперникът му отвърна със серия от 7:0. Берое обаче бързо си върна преднината и след десет минути игра бе напред с 20:13. През втория период обаче домакините взеха инициативата и на почивката вече водеха с 32:29.

Баскетболистките на Будучност играеха по-стабилно в подкошието, където бележеха повечето си точки. Още в средата на третата четвърт те натрупаха двуцифрена разлика, а преди решителните десет минути резултатът бе 60:46 в тяхна полза.

Гостите обаче не се отказаха и започнаха да топят изоставането си в оставащото време, като три минути и половина преди сирената равенството бе възстановено – 69:69. До края обаче Берое не успя да се разпише, Будучност отбеляза 9 безответни точки и така спечели срещата.

С 20 точки и 10 борби за победителите се отчете Мина Джорджевич. Николина Бабич наниза 13 точки, по 12 имат Анджелика Митрашинович и Патриция Бура.

За Берое най-резултатна със 17 точки и 7 асистенции бе Теодора Динева. Виолина Кочева и Жаклин Златанова вкараха по 14 точки, а 11 има Радостина Димитрова.