Славия, Енигма Фойерверк и НСА с победи в западната ББЛ А група

(сн. ББЛ)
22-11-2020 18:40 | BGbasket.com

Славия, Енигма Фойерверк и НСА записаха победи в поредния кръг на западния регион в ББЛ А група. Срещите днес се проведоха в столичната зала „Сейнт Джордж“.

В първия мач за деня Славия се наложи над Балкан -2 със 77:74. Тимът от Ботевград поведе с няколко точки в началото на срещата, а след десет минути игра имаше минимална преднина при 18:17. Славия стигна до обрат през втория период и на почивката бе напред с 44:40. „Белите“ увеличиха аванса си на 14 точки преди заключителната четвърт, но след силен финален щурм „зелените“ почти заличиха пасива си, като малко не им стигна за пълен обрат.

Кристиян Георгиев бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Слав Георгиев вкара 15, а 13 има Николай Стефанов (8 борби).

За Балкан с 20 точки и 9 борби се отчете Петко Петков, Ерик Кирилов вкара 19 точки, а по 13 добавиха Мариян Хубанов и Илиян Пищиков.

Енигма Фойерверк надви Локомотив София с 82:80. Символичните домакини водеха през целия мач, като натрупаха аванса си най-вече след първата четвърт, спечелена от тях с 31:15. Тимът не изпусна водачеството си нито веднъж в срещата, като след много силни минути в края, Локомотив за малко не стигна до обрата.

Любомир Орешаров бе над всички за победителите с 23 точки и 8 борби, с 20 точки се отчете Христо Гатев.

За съперника Асен Попов записа дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби, Минко Цветанов наниза 13 точки, Иван Тилев се отчете с 12 точки и 7 борби, по 11 точки вкараха Михаил Капитанов (8 асистенции) и Виталий Телчаров, а 10 точки добави Даниел Запрянов.

В последния мач за деня НСА се наложи над Микс със 75:45. Срещата започна с доста ниска резултатност, като след десет минути игра тимът от спортната академия водеше с 16:7. Темпото се запази и през втория период, след който НСА бе напред с 33:16. Домакините продължиха да увеличава преднината си и след паузата, като нямаха проблем да спечелят убедително.

Мартин Петров бе най-резултатен за успеха със 17 точки, Даниел Лозанов вкара 13, с 11 е Симеон Пешов.

За Микс единствен с двуцифрен актив бе Пламен Дончев, който вкара 10 точки.