Кошмарна вечер за България в Сараево

(сн: FIBA)
27-11-2020 23:40 | BGbasket.com

В доста неприятна ситуация в група Н се намира вече България, след тежка загуба от Босна и Херцеговина във втория прозорец от квалификациите - 88:49.

Поне от 15 години насам отборът ни не е имал толкова слаборезултатен мач, в който да не стигне 50 точки.

Отборът ни без много основна част от ядрото си - Александър Везенков, Станимир Маринов, Христо Захариев, Йордан Минчев, Димитър Димитров, Божидар Аврамов по различни причини пропускат прозореца.

Българският тим отстъпи на своеобразните домакини на Балона след много слабо начало на мача.

В неделя тимът ни излиза срещу Гърция, като и двата тима ще трябва да се хвърлят много сериозно в битката.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Почти пет минути отне на българския отбор да намери път към коша на съперника. След поредица от пропуснати тройки за България, босненците дръпнаха с 11-0, преди да успеем да вкараме първи две точки.

След 0/7 от тройката за нашия състав в първите 10 минути, без асистенция в тях, изоставахме с 11:22 след една четвърт.

Нищо не се промени особено във втория период, когато разликата набъбна, минавайки и 20 точки.

На почивката и нервите не издържаха и Дий Бост влезе в спор със съперников играч, като и двамата бяха пратени да отдъхват с техническо.

След паузата българският състав изглеждаше по-добре, като дори водеше доста голяма част от десетте минути. В края на третата част обаче отново Босна си върна инициативата, не позволи да спечелим четвърт и продължи да трупа аванс.

Същата бе ситуацията и в последния период, в който едва реализирахме 10 точки.

Единственият играч с двуцифрен актив бе Дий Бост с 13 точки, но само 1/7 от тройката. Целият ни отбор бе 5/26, но и не стигна 30% за две точки. Александър Янев и Чавдар Костов реализираха по седем точки.

Огромната точкова разлика се отрази и в останалите статистически показатели - 52-31 при борбите, 19-7 при асистенциите. Босненците пречупиха всяка съпротива с много здрава защита, агресия и целенасочено пазеха неотлъчно Бост.

Дебют за националния мъжки тим направиха Андрей Иванов и Кръстан Кръстанов.

Преди началото на мача бе отдадена почит и за Симеон Варчев, с минута мълчание.