21 борби на Анна Римпова не помогнаха на Академик срещу Славия

05-12-2020 18:32 | BGbasket.com

Славия дублира победата си срещу Академик Пловдив и след като миналата седмица взе успеха в отложен мач, сега се наложи и в двубой от 7-и кръг - 95:44. Така "белите" се изравниха с Берое Стара Загора на втора позиция в класирането при дамите, като мачът на старозагорки от този кръг бе отложен.

Още след една изиграна част всяка интрига вече отсъстваше в зала Триадица. Славия се откъсна с 31:9 след първия период, на почивката вече водеше с 51:18.

Само една състезателка на Академик бе реализирала повече от един кош от игра за първото полувреме, а домакините държаха страхотни проценти.

След почивката Славия отпусна темпото и позволи малко повече на противника, но все пак контролираше мача и спечели и оставащите две четвъртини.

Виолета Григорова завърши с 25 точки, 24 и 8 асистенции записа Валерия Алексиева, а всяка от 10-е състезателки на Силвия Пеева се разписа в мача.

23 точки и 21 борби за Академик отчете Анна Римпова. От пейката обаче дойдоха едва 6 точки.