11 поред за Своге, Балкан -2 с нова победа

(сн. ББЛ)
05-01-2021 23:14 | BGbasket.com

Спортист Своге продължава без загуба в западния регион на ББЛ група. Тимът записа 11-и пореден успех, след като обърна НСА за 69:63 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“. В първия мач за деня пък Балкан-2 надви друг млад отбор Шампион 2006 с 65:54.

Победата на Своге този път не беше никак лесна, тъй като тимът изоставаше почти през цялото първо полувреме, а на почивката столичният тим бе напред с 35:34. Своге изигра силна трета четвърт, след която водеше със 7 точки, а през последната преднината му вече бе двуцифрена. НСА свали изоставането си само на 5 малко преди края, но не успя да стигне до нов обрат.

Борис Матраков бе над всички за победителите с 22 точки и 15 борби, а Джими Хънт се отчете с 20 точки. За съперника Виктор Серафимов има 18 точки и 8 борби, с 15 точки е Мартин Петров, а Мартин Мандалски наниза 14.

В другия мач Шампион 2006 поведе със 17:13 след десет минути игра, но след силна втора четвърт на почивката Балкан обърна за 35:30. Авансът на „зелените“ стана двуцифрен след паузата, но след серия от 12:0 равенството преди последната четвърт бе възстановено. Баскетболистите на Мирослав Ралчев обаче отново взеха инициативата през решителния период и нямаха проблем да спечелят. Те изгубиха борбата под коша, но направиха по-малко грешки и вкараха 8 тройки срещу само 1 за съперника.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 13 има Мариян Хубанов, а с 11 е Стефан Михайлов. Силно се включи и Петко Петков със 7 точки и 12 борби. За Шампион 2006 Алън Куршумов наниза 16 точки (7 борби), а по 13 добавиха Боян Боянов (7 борби) и Мартин Тодоров (8 борби).