Левски Лукойл разгроми Берое с 34 точки разлика

09-01-2021 20:35 | BGbasket.com

Левски Лукойл нанесе най-тежката загуба на Берое този сезон - 100:66 в 11-я кръг на НБЛ.

Интрига имаше само преди почивката, а през второто полувреме "сините" включиха на друга предавка и тотално отказаха противника.

Берое започна малко по-организирано двубоя и успя да вземе лек аванс в първата четвърт, като отново Ники Стоянов вдъхновяваше своите.

Вече в доста по-добра форма за Левски Тайрон Брезълтън имаше добро начало, а след средата на четвъртината Венци Петков избухна с бързи 8 точки и "сините" направиха обрат. Първите 10 минути обаче не излъчиха победител за 26:26.

Левски започна ударно втория период с 4 поредни тройки и в средата на частта водеше вече с 8. Преди финалната минута от полувремето за първи път разликата стана и двуцифрена.

С 14 точки на Венци Петков за 12 минути от първото полувреме, домакините се оттеглиха на почивка при 48:40, благодарение на страхотна стрелба от тройката и почти двойно повече асистенции.

Битката продължи здраво и след паузата, но Левски отново успя да дръпне в средата на третата част, когато взе и най-голямата до момента разлика от 14 точки. "Сините" буквално вдигнаха на друга скорост и преди последния период вече водеха със 75:57. С първия кош за четвъртата част дистанцията вече бе 20 точки, а разликата в енергията бе осезаема.

В средата на четвъртината разгромът бе пълен - 30 точки за Левски и никаква вероятност да се промени статуквото.

Венцислав Петков бе страхотен с 24 точки за 27 минути и отлични проценти. Данило Тасич завърши с 22 точки, 7 борби, 6 асистенции и 4 чадъра.

Райън Райт се отчете със 17 точки, а в игра за Левски в края на мача се появиха младите Даниел Кунторов и Александър Папазов.

Левски направи 32 асистенции и едва седем грешки.

За Берое с двуцифрен актив завършиха само Николай Стоянов и Дерик Джийн - първият с 15 и вторият с 11 точки.