Черноморец по-силен в морското дерби

(сн: НБЛ)
11-01-2021 20:50 | BGbasket.com

Черноморец спечели второто за сезона морско дерби, след 79:67 срещу Черно море Тича.

Черноморец имаше инициативата от началото, макар Черно море да успяваше да отговори в първите минути. След това варненци направиха куп неуспешни атаки, домакините се възползваха за серия от 10-0 в рамките на четири минути и така взеха солиден аванс от 21:10 след първия период.

Александър Стойков вкара осем бързи точки за три минути на старта на втората част, за да върне интригата, но Евгени Хаджирусев отговори с две тройки за Черноморец.

Нова серия от 13-2 за бургазлии вече даде доста стабилен аванс от 15 точки, а на почивката разликата вече бе 16 - 43:27.

Разликата продължи да расте и веднага след подновяването на играта мина 20 точки. За четири минути и половина Черноморец направи страхотни 15-3 и се откъсна неспасяемо напред.

Черно море опита финален рейд и след осем безответни точки в първите три минути от четвъртата част, свали изоставането си под 10, но тройка на Константин Коев възстанови статуквото.

Варненци все пак не се отказаха от битка и до последно опитваха да загубят поне с някаква по-малка разлика.

Американските попълнения на Черноморец Марвин Смит и Уендъл Луис бяха най-полезни за успеха. Те реализираха по 19 точки. Смит записа и 15 борби, като 5 от тях – в атака. Луис добави 12 овладени топки. 18 точки наниза националът Евгени Хаджирусев, а с 16 точки се отличи Дианте Болдуин.

По 13 точки за варненци нанизаха Веселин Георгиев и Цветомир Куртев. 11 добави Александър Стойков, а 10 – Мартин Коцев.