Леброн отново доминира, Лилард избухна с 40 точки

14-01-2021 10:14 | BGbasket.com

Леброн Джеймс отново показа високо ниво и се отчете с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции при победата на неговия Лос Анджелис Лейкърс над Оклахома със 128:99. Шей Гилджъс-Аликзандър вкара 17 точки за съперника.

В друг мач, изигран тази нощ, Портланд надви Сакраменто със 132:126 след 40 точки и 13 асистенции на Деймиън Лилард. С 29 точки за "кралете" се отчете ДиАрън Фокс.

Лука Дончич изведе Далас до четвърта поредна победа в Националната баскетболна асоциация. Тимът се наложи над Шарлът със 104:93, след като водеше убедително през целия мач.

Словенецът остана на косъм от трипъл-дабъл, като завърши срещата с 34 точки (5 тройки), 13 борби и 9 асистенции и подобри още рекорди. Първи минути през сезона записа Кристапс Порзингис, който се възстановяваше от контузия, като записа 16 точки. Тери Роужиър бе най-резултатен за съперника с 16 точки.