Шампион 2006 си свърши работата във Варна за една част

16-01-2021 14:17 | BGbasket.com

Шампион 2006 постигна трета победа от началото на сезона в женската А група. В дербито на девойките столичният тим се наложи над Черно море Одесос във Варна с 67:59. Ключова за крайния изход на срещата се оказа втората четвърт, която гостите спечелиха с 21 точки разлика.

Най-сериозното им предимство бе при борбите (49 срещу 36), но и двата тима направиха много грешки в мача - 34 за Черно море Одесос и 32 за Шампион 2006.

След този двубой баскетболистките на Лъчезар Коцев са с баланс 3-5, а още утре гостуват на Академик Пловдив. Варненки пък все още нямат победа през този сезон от осемте си изиграни срещи, като имат да изиграят още два отложени мача.

Срещата започна доста равностойно и с ниска резултатност, а след десет минути игра гостите имаха леко предимство при 11:9. През втория период обаче те поеха контрола в мача, стрелбата им потръгна и на почивката вече се откъснаха с 39:16.

Разликата в полза на Шампион 2006 достигна 30 точки след паузата, но домакините все пак спечелиха третата четвърт, след която изоставаха с 42:61. Подемът в играта на варненки продължи и през последната част, като те успяха да стопят голяма част от пасива си, който обаче бе твърде голям за нещо повече в мача.

Най-резултатни за победителите с по 15 точки бяха Микаела Дамянова (12 борби и 7 асистенции) и София Александрова. Виктория Иванова добави 12 точки.

За Черно море Одесос над всички с 20 точки и 9 борби, но и 7 грешки бе Зехра Салим.