Фамозен дебют на Хардън в Бруклин

17-01-2021 11:28 | BGbasket.com

Невероятен мач направи Джеймс Хардън в дебюта си за новия тим Бруклин Нетс.

Бруклин се наложи над Орландо със 122:115, като освен Хардън отличен мач имаше и Кевин Дюрант, завършил с 42 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Хардън, пристигнал преди дни в размяна с Хюстън, направи трипъл-дабъл - 32 точки, 12 борби и 14 асистенции. Така той става първият баскетболист, с трипъл-дабъл в дебютен мач, с над 30 точки в него.

Никола Вучевич записа 34 точки, 10 борби и 7 асистенции за Орландо. Вучевич стана първият център в историята, завършил с подобен актив и вкарал пет тройки за оформянето му.

Дюрант и Хардън заедно вкараха 74 точки, което е най-доброто им постижение от времето, когато играеха заедно в Оклахома Сити.

Кевин Дюрант стана и едва третият играч в историята на НБА, на възраст 32 и повече години, който записва средно над 30 точки в първите 10 мача от сезона. Другите двама са Елджин Бейлър и Уилт Чембърлейн.

Това бе и девети пореден негов мач с 25+ точки, което също е нов рекорд в историята на Бруклин.

Портланд победи Атланта със 112:106, но може би загуби за дълго Си Джей МакКълъм. Гардът травмира левия си глезен още в първата част, и макар че игра до почивката, след това се оказа, че контузията е доста неприятна.

В тези 19 минути той реализира 16 точки, а най-резултатен за успеха бе Деймиън Лилард с 36 точки. Трей Йънг завърши с 26 и 11 асистенции за Атланта.