Силен старт донесе убедителен успех на Шампион 2006 в Пловдив

(сн: BGbasket.com, архив)
17-01-2021 15:28 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа втора победа в женската А група в рамките на около 24 часа. След успеха срещу Черно море Одесос вчера, днес столичният тим надви като гост Академик Пловдив с 90:47.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев доминираха сериозно по всички показатели, като направиха и далеч по-малко грешки от своя съперник – 15 срещу 38.

Победата бе четвърта за Шампион 2006 от девет кръга, като до края на първия етап за тима предстои домакинство на Славия. Тимът на Елена Петрова пък е с баланс 1-8, като има отложен мач във Варна.

Двубоят днес на практика бе решен още през първата четвърт, в която домакините вкараха едва един кош и след десет минути игра гостите водеха с 28:2. Академик направи 22 грешки само за първото полувреме и нито веднъж не успя да вкара тройка или фаул, като на почивката Шампион вече бе напред 47:14.

След паузата гостите продължиха да владеят инициативата. Преди последната част авансът им бе 39 точки, а до края те успяха да спечелят още по-убедително.

Диана Несторова бе най-резултатна за победителите с 16 точки, по 15 имат Виктория Иванова и София Александрова, с 14 точки и 14 борби завърши Микаела Дамянова, а 10 точки добави Мария Делчева.

За Академик Лина Дамянова се отчете с 15 точки, с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби е Анна Римпова.