ЦСКА и Фаб Файв с победи в западния регион на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
17-01-2021 17:47 | BGbasket.com

ЦСКА и Фаб Файв записаха победи в днешните си мачове от западния регион на ББЛ А група. В зала „Сейнт Джордж“ армейците се наложиха убедително над Локомотив София с 94:59, като това бе втори успех за тях през сезона. Веднага след тях пък Фаб Файв надви НСА с 82:80 след тройка в последните секунди, като преди това пропиля 21 точки преднина.

Първият мач започна с няколко размени на водачеството, а след силни финални минути на частта ЦСКА поведе с 26:17. „Червените“ продължиха да увеличават аванса си, като на почивката вече бяха напред с 50:29. Преди последната част авансът им достигна 33 точки, а до края мачът се доиграваше.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите със 17 точки, Стоян Кайнаров има 12, с по 10 са Николай Петков и Мартин Русев. За Локомотив Димитър Талов завърши с 19 точки и 9 борби, Денислав Иванов се отчете със 17 точки и 12 борби, а 11 точки и 13 борби има Радослав Колев.

Другият двубой бе сравнително равностоен почти през цялото първо полувреме, като НСА имаше леко предимство. Малко преди почивката обаче съперникът му направи няколко поредни успешни атаки и на почивката водеше с най-голямата разлика до момента при 45:38. Фаб Файв продължи да увеличава аванса си след прекъсването, като преди решителната четвърт бе напред с 68:53. Тимът от спортната академия обаче не се отказа и минута и половина преди края стигна до пълен обрат. Фаб Файв обаче все пак успя да измъкне победата след тройка почти със сирената на Александър-Марко Милър.

Именно той и Камен Атанасов бяха най-резултатни за успеха с по 20 точки, Красимир Кръстев наниза 18, а 10 точки и 14 борби добави Павел Теофилов. За съперника, който бе с група от седем човека,  по 20 точки отбелязаха Георги Дамянов и Виктор Серафимов (8 борби), Даниел Милчев се отчете с 18 точки и 8 борби, а 17 точки има Даниел Лозанов.