Дюрант и Хардън спряха Милуоки, Уориърс обърна шампиона

19-01-2021 10:11 | BGbasket.com

Джеймс Хардън и Кевин Дюрант изведоха Бруклин до драматична победа със 125:123 на свой терен в дербито с Милуоки. Срещата премина през много обрати, а двамата отбелязаха повече от половината точки на отбора си.

Хардън завърши с 34 точки и 12 борби, като стана първият играч в историята с над 30 точки и 10 борби в първите си два мача за даден отбор. Съотборникът му Дюрант записа на сметката си 30 точки и 9 борби.  Над всички за съперника бе Янис Андетокумбо с 34 точки, 12 борби и 7 асистенции.

Силен финален щурм донесе успеха на Голдън Стейт Уориърс при гостуването на Лос Анджелис Лейкърс със 115:113. Шампионите водеха почти през целия мач, на моменти и с 18 точки, но три минути преди сирената „воините“ изравниха, а малко след това и поведоха, като до края не изпуснаха водачеството си. Стеф Къри наниза 26 точки за победителите (19 през второто полувреме), за „езерняците“ с 25 е Денис Шрьодер.

В друг мач, изигран тази нощ, Далас отстъпи при визитата на Торонто с 93:116 след по-слабо второ полувреме. Кайл Лаури завърши с 23 точки, 9 борби и 7 асистенции за победителите, за съперника с 23 точки и 9 борби е Кристапс Порзингис, докато Лука Дончич има 15 точки, 7 борби и 9 асистенции.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ НБА, СЕЗОН 2020/2021

Тагове: НБА, Бруклин, Милуоки, Джеймс Хардън, Кевин Дюрант, Голдън Стейт, ЛА Лейкърс