Берое с победа №5 в Балканската лига

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Сн: facebook.com/Beroebasketball)

19-01-2021 20:05 | BGbasket.com

Берое регистрира четвърта поредна победа в Балканската лига, след 74:67 срещу Ибър Рожае на свой терен.

Авансът на "зелените" от първия период се оказа достатъчен за крайния успех, а останалите три части бяха много равностойни.

Доброто начало се оказа ключът за старозагорци, а резултатът от първата част 25:18 и тази преднина от 7 точки се запази.

Ибър успя да навакса част от изоставането си до почивката, за 42:38, но след подновяването на играта Берое не позволи обрат.

Въпреки изравнената игра, домакините останаха напред в резултата и така вече са втори в група Е на надпреварата.

Седариан Райнс със 17 точки бе най-резултатен, Симеон Илиев добави 11 и 7 борби, Павел Маринов - 9 точки, 10 борби и 4 асистенции.