Берое взе реванш от Ямбол, Павел Маринов близо до трипъл-дабъл

22-01-2021 18:45 | BGbasket.com

Берое взе реванш от Ямбол за загубата в Стара Загора през декември. Този път в зала „Диана“ тимът на Любомир Минчев се наложи над своя съперник  с 93:78. Гостите направиха обрат в края на първото полувреме и до последно не изпуснаха водачеството си. Най-сериозното им предимство бе при стрелбата в подкошието, където те имаха успеваемост 71% срещу 54% за домакините.

Много силен мач за победителите изигра Павел Маринов, останал на крачка от трипъл-дабъл с 14 точки, 12 борби и 9 асистенции.

Победата бе седма за Берое от началото на сезона, като тимът има и шест поражения, а в следващия кръг приема Черно море Тича. Ямбол вече е с баланс 4-9, като му предстои гостуване на Черноморец.

Срещата започна доста оспорвано. До средата на частта играта вървеше кош за кош, но единствено Уили Атууд успяваше да се разпише за домакините в първите минути. Постепенно обаче те взеха леко предимство и след една четвърт водеха с 28:22.

В началото на втория период резултатността спадна. Постепенно обаче Берое започна да топи изоставането си и три минути преди края на полувремето стигна до пълен обрат, а на почивката бе напред с 42:38.

След паузата баскетболистите на Любомир Минчев запазиха преднината си, но Ямбол поддържаше близка дистанция. В края на частта гостите все пак успяха да дръпнат с двуцифрен аванс и преди последната четвърт водеха с най-голямата разлика до момента при 65:53.

В оставащото време тимът на Тони Дечев за кратко свали изоставането си до 7 точки, но съперникът му отново увеличи преднината си и спечели убедително.

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 16 точки. Павел Маринов завърши с 14 точки, 12 борби и 9 асистенции, 15 точки добави Брейди Роуз, а по 11 имат Дерик Джийн, Джими Гавин и Седариан Рейнс (7 борби).

За Ямбол над всички с 20 точки бе Уили Атууд, Ерик Макгил отбеляза 19 точки, 11 вкара Евгени Василев.