Победа №12 за Хебър в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
25-01-2021 21:02 | BGbasket.com

Хебър постигна 12-а победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от западния регион тимът се наложи над Енигма Фойерверк с 80:58 най-вече след силна последна четвърт. Двубоят се проведе тази вечер в столичната зала „Триадица“.

След тази среща Хебър е с баланс 12-1, докато загубата бе пета за баскетболистите на Георги Давидов от 11 мача.

Срещата започна с много ниска резултатност, а след десет минути игра резултатът отново бе равен – 13:13. Последва много силна втора четвърт за тима от Пазарджик, след която той се оттегли на почивката при 37:29 в своя полза.

Преднината на Хебър достигна 13 точки след паузата. Енигма обаче стигна до пълен обрат след серия от 17:2, но преди последната част съперникът му отново бе напред, този път при 54:49. Въпреки колебливите изяви преди това, Хебър взе инициативата в оставащото време и успя да спечели с убедителна разлика.

Методи Илиев бе най-резултатен за победителите със 17 точки, с 15 е Веселин Веселинов, 14 има Паулин Жардим, а с 11 точки се отчете Георги Бързаков.

За Енигма Фойерверк Любомир Орешаров бе над всички с 22 точки и 9 борби, Христо Гатев вкара 17 точки, 13 добави Петър Загоров.