Берое Стара Загора срази шампиона в Адриатическата лига

26-01-2021 19:36 | BGbasket.com

Берое Стара Загора срази шампиона в Адриатическата лига и лидер във временното класиране през този сезон Будучност. На свой терен тимът на Таня Гатева надви убедително своя съперник със 77:60 и взе реванш за загубата в Подгорица през ноември.

Победата бе седма за Берое Стара Загора, който има и две поражения. Будучност пък е с баланс 9-2.

Домакините започнаха мача със серия от 8:0. Сара Бут доминираше осезаемо в подкошието, а тя и съотборничките й демонстрираха и много висока успевамост за 2 точки и така след десет минути игра Берое водеше с 25:12. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката българският тим бе напред с 43:31.

След паузата за кратко Будучност свали изоставането си на 9 точки, но преди заключителната четвърт баскетболистките на Таня Гатева отново имаха двуцифрен аванс - 58:44. Домакините заличиха каквато и да е интрига в мача в началото на последната част, която започнаха със серия от 11:0 и до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Анджела Делич бе най-резултатна за победителите с 15 точки и 8 борби. Сара Бут се отчете с 12 точки и 16 борби, по 11 точки имат Жаклин Златанова (9 борби) и Теодора Динева, а Матея Тавич вкара 10 точки.

Над всички за Будучност бе Николина Бабич с 22 точки, 13 отбеляза Мина Джорджевич, а с 10 е Милена Яксич.