Левски Лукойл наниза 121 във Варна с 90% успеваемост

29-01-2021 19:37 | BGbasket.com

Левски Лукойл направи най-резултатния си мач този сезон, вкарвайки 121 точки срещу Черно море Тича във Варна. Двубоят завърши при 121:83, като очаквано не предложи много интрига. Мачът бе изтеглен от 18-я кръг на НБЛ.

Тимът на Левски завърши мача с невероятните 90% успеваемост за две точки! "Сините" пропуснаха едва 4 шута - 36/40 от средно и близко разстояние.

И двамата треньори още в първата четвърт дадоха шанс за изява на някои от младите и по-рядко влизащи състезатели.

Само след пет минути игра Левски вече имаше солиден аванс от 15 точки. В края на първата част и началото на втората обаче Черно море успя да вкара няколко коша и скъси дистанцията само до пет точки.

Така на терена във втория период се завърнаха титулярите на Левски, като отново Данило Тасич водеше "сините" напред. В играта на варненци обаче най-после имаше някакъв хъс и енергия и това ги държеше близо до класния противник.

Логичното все пак се случи и след средата на втората четвърт отново разликата вече бе двуцифрена. Левски почти нямаше пропуск за две точки през първото полувреме - 18/21 - и това даде отражение и на резултата, както и 14/16 от наказателната линия.

Почивката дойде при 59:43 за гостите, с доста стабилна резултатност и за двата тима.

Левски не остави нищо на случайността и си подпечата победата с около четвърт час до края, когато разликата вече мина 20 точки.

"Сините" вкараха 62 точки през второто полувреме и въпреки че и Черно море отбеляза 45, спечели с огромната разлика в края.

28 точки и 10 борби записа Данило Тасич за 24 минути, Чавдар Костов отбеляза 25, Тайрон Брезълтън още 19.

За Черно море 18 вкара Александър Милов, 17 добави Мартин Йорданов, 15 - Иван Спиров, а навръх рождения си ден Александър Стойков отбеляза 14.