Черноморец взе реванш от Спартак в Плевен

(сн: НБЛ)
01-02-2021 20:39 | BGbasket.com

Черноморец се наложи с 91:82 над Спартак в Плевен и си върна за поражението у дома с продължение в първия мач между двата тима.

Бургазлии трябваше да се борят със зверска умора след четирите продължения само преди два дни срещу Берое, но Спартак улесни максимално задачата им.

Мартин Маринов е с травма и пропусна пореден двубой за Спартак.

Невероятно необмислена постъпка на Горан Остоич наклони твърде много везните още в четвъртата минута от мача. Остоич отправи нецензурни

реплики към съдиите и бе дисквалифициран директно.

Оттам разликата само растеше, а Черноморец наниза 30 точки за една четвърт.

Спартак все пак показа желание и старание във втория период, като спечелиха частта и до почивката вече изоставаха само с 9, за 41:50.

Почти половината точков актив на плевенчани дойде от един баскетболист - Димитър Маринчешки, докато американското трио на Черноморец даваше предимството.

След подновяването на играта най-силното оръжие на плевенчани - тройката - сработи, но в защита Спартак трудно спираше бургазлии.

Въпреки че малко преди края на третата част разликата падна до пет точки, Черноморец бързо върна инициативата и в началото на четвъртата четвърт почти приключи интригата.

За под три минути авансът на гостите вече бе 17 точки. Когато и Димитър Маринчешки напусна терена с натрупани фаулове с пет минути до края на мача, нещата вече вървяха само към оформяне на резултата. Спартак още веднъж успя да се доближи, но нямаше как да стигне до обрата.

Черноморец разчиташе и на страхотни проценти на стрелба, което много помогна на отбора след тежкия мач само преди два дни срещу Берое, с