Академик овладя 70 борби при първата си победа във втората тройка

(сн. sportenplovdiv.com, архив)
20-02-2021 15:58 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа първа победа във втората тройка в женската А група. На свой терен тимът се наложи над Черно море Одесос с 81:66 след като водеше почти през цялото време. Най-сериозното предимство на домакините бе при борбите (70 срещу 38), откъдето дойде и най-вече разликата в мача.

След тази среща Академик е с баланс 1-1, докато за Черно море това бе първи двубой в тази фаза от шампионата. След седмица варненският тим приема Шампион 2006, а съставът от Пловдив почива.

Мерникът от далечно разстояние не потръгна и на двата тима в началото на мача, но след по-стабилни изяви в подкошието след първата част домакините водеха с 23:15. Авансът на Академик за първи път стана двуцифрен в началото на втория период. Баскетболистките на Венцеслав Гечев за кратко намалиха изоставането си на 6 точки, но на почивката съперникът им водеше с най-голямата разлика до момента при 41:26.

След паузата играта бе доста по-равностойна, а преди заключителната четвърт тимът на Елена Петрова водеше с 58:42. Преднината на Академик надхвърли 20 точки през последната част, варненки успяха да намалят, но на практика крайният изход на срещата вече бе ясен.

Диляна Четинова завърши с 19 точки за успеха, а с дабъл-дабъл са игралата без смяна Анна Римпова (14 точки и 13 борби) и Златка Кьосева (12 точки и 15 борби).

Зехра Салим отново бе над всички за Черно море Одесос с 25 точки, а Магдалена Маринова записа 15 точки и 8 борби.