Отборите от Юг отново доминираха в обединения регион на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
21-02-2021 19:46 | BGbasket.com

Отборите от регион Юг на ББЛ А група отново постигнаха успех срещу тимовете от Център след обединяването на двата региона в един. Така, след изиграването на днешните мачове в зала „Орловец“ в Габрово, победите бяха за Берое -2, Несебър, Ямбол -2 и Академик Пловдив -2.

В първия мач за деня младият тим на Берое -2 надви убедително Локомотив Горна Оряховица със 71:48. Баскетболистите на Бойко Миленков поведоха с двуцифрена разлика още след първата част, като до края направиха успеха си още по-изразителен. Най-сериозното им предимство бе при тройките, където те вкараха 9 срещу едва 2 за съперника.

Михаил Комбаков бе най-резултатен за успеха с 18 точки, Петър Тояганов има 15 и 8 борби, а с дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби е Младен Георгиев. За съперника над всички с 23 точки и 15 борби бе Георги Архитев. Венцислав Ников добави 6 точки.

Несебър също не срещна затруднения срещу Чардафон и го победи на негов терен със 78:52. Двубоят бе равностоен единствено в първите няколко минути, след което гостите започнаха да трупат разлика и спечелиха убедително най-вече заради по-стабилните си изяви в подкошието.

Димитър Найденов вкара 23 точки за победителите, с 19 и 8 борби е Стоян Милчев, Ростислав Алексов се отчете с 13 точки и 10 борби, а близо до дабъл-дабъл бе и Даниел Димитров – 8 точки и 13 борби. За домакините единствен с двуцифрен актив бе Димитър Тодоров, който има 16 точки и 8 борби.

Юношеският тим на Ямбол -2 нанесе второ поредно поражение на непобедения преди обединяването на регионите отбор на Бавни и яростни. Тимът на Стойо Чолаков надви своя съперник с 90:74, като голямата разлика се получи най-вече през втората част.

Георги Герганов завърши с 22 точки, 6 борби и 9 асистенции за успеха, Андон Вачев има 17 точки и 10 борби, Ярослав Никонов отбеляза 16 точки, Николай Нинов се отчете с 14 точки и 12 борби, а 12 точки добави Йоан Христов. За плевенския тим над всички с 28 точки и 8 борби бе Максим Генов, а по 10 точки добавиха Александър Кръстев и Христо Ангелов.

В последния мач за деня младият състав на Академик Пловдив -2 надви Чавдар Троян с 84:56. Първата част бе доста равностойна, но след силни финални минути баскетболистите на Йордан Иванов дръпнаха със 17:11. Те изиграха много силна втора и трета четвърт, след които разликата надхвърли 30 точки и до края мачът се доиграваше.

Йоанис Кикрилис се отчете с 22 точки и 8 борби за победителите, Кръстомир Михов записа дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби. Георги Инджов е с 10 точки и 8 асистенции. За съперника над всички с 24 точки и 8 борби бе Габриел Йонков, а 13 точки отбеляза Камен Пенчев.