ИУ удържа Шабла, Шоутайм не даде шанс на Светкавица за дерби

(Сн: ББЛ)
21-02-2021 20:11 | BGbasket.com

Дерби в Източната ББЛ А група не се получи, като Шоутайм разгроми Светкавица със 100:63.

Очакваният сблъсък между първия и втория в класирането до момента премина без интрига, като още на почивката Шоутайм водеше с 44:25. След убедително и резултатно представяне и в третия период, всичко вече бе решено окончателно.

28 точки и 10 борби за успеха записа Николай Николов, Александър Иванов добави 19, а Красимир Димитров записа 16.

В състав от седем души за Светкавица Елизар Кръстев реализира 21.

Доста по-завързан мач се получи между Икономически университет и Шабла - 83:76, като до последно победителят не бе ясен.

Шабла водеше преди последната четвърт, но в нея ИУ наниза 28 точки, срещу само 13 и така се поздрави с успеха.

Страхотен мач в пълни 40 минути за ИУ записа Цветан Савов с 30 точки. Николай Маринов добави 21 с 12 борби, а Явор Цанев - 15 и 8 борби.

Мартин Йорданов записа отлични 38 точки и 12 борби за победата на Черно море Тича-2 над Ънстопабъл със 78:66.

Шумен би МУ Варна с 90:68 след 25 точки на Ростислав Тончев и 20 на Кирил Кирилов.